Korzystanie ze strony oznacza zgodę na
wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie oraz polityce prywatności.
a
a
a

Trycholog – kiedy może nam pomóc?

Coraz więcej osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, boryka się z problem wypadających włosów. Nie zawsze jesteśmy skazani na pogodzenie się z tym faktem czy drogie zabiegi przeszczepu włosów. Niejednokrotnie problem można rozwiązać zdecydowanie prostszymi i mniej inwazyjnymi metodami.

 

Do głównych przyczyn nadmiernego wypadania włosów zaliczyć możemy:

 

Kiedy problem wypadania włosów staje się coraz bardziej dokuczliwy i nie sposób już ignorować zwiększającej się liczby włosów pozostających na grzebieniu, warto wybrać się do lekarza specjalizującego się w trychologii.

 

TRYCHOLOGIA to  dział dermatologii zajmujący się anatomią, fizjologią i patologią włosów.

Dzieli się na:

 

-        TRYCHOLOGIĘ MEDYCZNĄ, która zajmuje się kompleksowym rozpoznaniem oraz terapią z użyciem środków klinicznych oraz

-        TRYCHOLOGIĘ ESTETYCZNĄ, gdzie podejmowane są pośrednie kroki w celu poprawy stanu skóry głowy i włosów. Są to zabiegi głównie kosmetyczne oraz fryzjerskie. Trychologia estetyczna nie zastępuje leczenia dermatologicznego! (źródło: http://is-at.org )

 

Podczas wizyty lekarz zajmie się diagnozą problemu, zleci odpowiednie badania oraz wykorzysta dostosowany do objawów sprzęt diagnostyczny, dzięki któremu z jak największą dokładnością określi źródło i przyczyny schorzenia oraz możliwe metody leczenia. Gabinety trychologiczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt pozwalający na wykonanie wielu zabiegów pielęgnacyjnych oraz leczniczych.  Szybki rozwój tej dziedziny skutkuje coraz to nowymi technikami i daje nadzieję na pomoc wielu pacjentom. W wielu wypadkach można zatrzymać procesy chorobowe, które w efekcie mogły by doprowadzić do całkowitej utraty włosów.

 

Wróć do bazy artykułów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności

Opinie wyrażone w serwisie lekarze w regionie są właśnością ich autorów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz naszego regulaminu oraz polityki prywatności.