Korzystanie ze strony oznacza zgodę na
wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie oraz polityce prywatności.
a
a
a

Kiedy plecy bolą...

Bóle głowy, nerwowość, niespokojny sen, ciągłe zmęczenie... Często nie łączymy bezpośrednio tych dolegliwości z problemami z kręgosłupem, jednak wszelkie problemy związane z nim związane mają bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie i funkcjonowanie.

Ból odczuwany w plecach może mieć bardzo różne przyczyny. Jednym z największych wrogów kręgosłupa jest siedzący tryb życia. Najczęstsze przyczyny bólu kręgosłupa to:


Nie zawsze jesteśmy w stanie przeciwdziałać przyczynie bólu, jednak wiele zależy od nas samych. Przede wszystkim odpowiednio dobrana aktywność fizyczna pozwala na wzmocnienie mięśni pleców dzięki czemu kręgosłup jest lepiej chroniony przed negatywnymi skutkami kontuzji i urazów. Wysportowanym osobom łatwiej również utrzymać wyprostowaną postawę ciała.

Pierwsze niepokojące objawy często ignorujemy lub nie łączymy ich z kręgosłupem. Jednak należy pamiętać, iż wcześnie podjęte działania mające na celu skorygowanie przyczyn problemu mogą uchronić nas przed poważnymi problemami w starszym wieku, kiedy to kręgosłup wymęczony przez wieloletnie negatywne nawyki odmawia współpracy.  Oto najczęstsze objawy, które powinny nas skłonić do uważnego poszukiwania źródła problemów:

Wróć do bazy artykułów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności

Opinie wyrażone w serwisie lekarze w regionie są właśnością ich autorów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz naszego regulaminu oraz polityki prywatności.