Korzystanie ze strony oznacza zgodę na
wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie oraz polityce prywatności.
a
a
a

Bezpołodność‡ to brak polaryzacji

Statystycznie rzecz ujmując poczęcie dziecka nie jest wcale przysłowiową „bułką z masłem”. Czas płodności trwa bowiem bardzo krótko (tylko 12-24 godzin). To właśnie głównie z tej przyczyny spośród par niestosujących antykoncepcji, które często uprawiają seks tylko 50% zostaje rodzicami w ciągu roku a 30% w ciągu 2 lat starania o dziecko. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość.

Problem pojawia się wówczas, gdy po roku starań o dziecko ( przy braku stosowania antykoncepcji i regularnym współżyciu) nic z tego nie wychodzi. Wówczas mamy do czynienia z niepłodnością (czy inaczej bezpłodnością) i należy jak najszybciej udać się do lekarza w celu zdiagnozowania jej przyczyny. To bardzo ważne, aby przyczynę niepłodności wykryć jak najwcześniej. Szczyt płodności kobiety przypada bowiem na 20-25 rok życia. Po 30 roku życia szanse na ciąże stopniowo maleją.

Nie zależnie od tego co zawiniło (jaka jest przyczyna bezpłodności) i kto (czy jest to bezpłodność męska, żeńska czy obojga partnerów) trzy czwarte leczących się na bezpłodność par zostaje w końcu rodzicami! Specjaliści szacują, że osoby stale niezdolne do poczęcia dziecka stanowią zaledwie 3-5% społeczeństwa.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności

Opinie wyrażone w serwisie lekarze w regionie są właśnością ich autorów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz naszego regulaminu oraz polityki prywatności.