Korzystanie ze strony oznacza zgodę na
wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie oraz polityce prywatności.
a
a
a

Nowoczesne rozwiązania w leczeniu bezpłodności

Badania przeprowadzone przez Centrum Badania Opinii Społecznej w marcu 2006 roku odnośnie potrzeb prokreacyjnych naszego społeczeństwa wskazały, iż prawie wszyscy dorośli Polacy pragną mieć potomstwo.

Blisko połowa (49%) deklaruje chęć posiadania dwójki dzieci. Niemal co piąta osoba (19%) chciałaby mieć troje dzieci, a co dziewiąta (11%) czworo lub więcej. Jednym dzieckiem zadowoliłoby się 12% badanych. Pomimo ogromnej chęci posiadania potomstwa szacuje się, że aż 15-20% par ma z tym poważne problemy, gdyż zostali dotknięci niepłodnością.

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o problemie niemożności posiadania potomstwa. Niepłodność rozpatruje w różnych aspektach: molarnych, religijnych czy etycznych zapominając często o uczuciach ludzi dotkniętych tym nieszczęściem. Tymczasem coraz więcej osób cierpi z powodu niemożności posiadania potomstwa. Według światowej Organizacji zdrowia bezpłodność powinna być zaliczana do grupy chorób społecznych.

Warto wiedzieć!

W praktyce klinicznej, za niepłodną uznaje się parę, u której nie dochodzi do ciąży po roku regularnego współżycia płciowego bez stosowania środków antykoncepcyjnych. Niepłodność może mieć różne przyczyny, w tym także genetyczne. W trakcie wizyty w Poradni Genetycznej oboje partnerzy powinni mieć wykonane badanie kariotypu. Jest ono  konieczne ponieważ w kilku procentach przypadków u jednego z partnerów, spośród par z niepłodnością, stwierdza się aberrację chromosomową.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności

Opinie wyrażone w serwisie lekarze w regionie są właśnością ich autorów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz naszego regulaminu oraz polityki prywatności.